Anna Zajenkowska

Dr nauk humanistycznych, analityczka grupowa i psychoterapeutka

Anna Zajenkowska

Dr nauk humanistycznych, analityczka grupowa i psychoterapeutka
facebook-icon
azajenkowska@aps.edu.pl

Życiorys

Kieruje Zakładem Psychologii Społecznej w Akademii Pedagogiki Specjalnej. Posiada tytuł naukowy doktora nauk humanistycznych (Wydział Psychologii, UW), wiedzę psychologiczną zdobywała również na Uniwersytecie Wiedeńskim.

Ponadto, ukończyła studia magisterskie w zakresie International Commerce na Uniwersytecie Korei w Seulu oraz studium podyplomowym w zakresie bankowości Polskiej Akademii Nauk. Ma kilkuletnie międzynarodowe doświadczenie w biznesie (Polska, Austria, Korea).Swoje różne doświadczenia wykorzystuje w prowadzeniu warsztatów komunikacji międzykulturowej.

Posiada także Certyfikat Psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Certyfikat Analityka Grupowego Instytutu Analizy Grupowej „Rasztów” (należącego do European Group Analytic Institutions Network – EGATIN i sekcji grupowej European Federation for Psychoanalytic Psychotherapy – EFPP). Jest delegatem EFPP z Polski w sekcji grupowej, a także przewodniczy komisji naukowej Instytut Analizy Grupowej Rasztów i jest tam członkiem zarządu. W Centrum Terapii Dialog prowadzi grupową oraz indywidualną psychoterapię.

Od 2014 zaangażowana jest w projekt Polska na kozetce, w ramach którego organizowane są konferencje i warsztaty obywatelskiej refleksyjności, a w 2016 ukazała się książka Polska na kozetce – siła obywatelskiej refleksyjności.