Warsztaty – „Zwinny lider – coach, mentor, przywódca, czyli o kompetencjach przyszłości.”

09 Cze 2019
15:00 - 19:00

Warsztaty – „Zwinny lider – coach, mentor, przywódca, czyli o kompetencjach przyszłości.”

Świat zmienia się coraz szybciej, a wraz z nim my. To powoduje, że zmienić się też musi sposób zarządzania firmami i zespołami. Zespoły funkcjonują inaczej, mają inne potrzeby i oczekiwania. Liderzy potrzebują uzbroić się w wachlarz nowych kompetencji, które już są widocznie potrzebne, a będą coraz bardziej niezbędne. Rynek potrzebuje nowego modelu kompetencji przywódczych, a lider szybkiego dostosowywania się do zmian i przybierania różnych ról w zależności od potrzeby i sytuacji.

Celem warsztatu jest pokazanie uczestnikom na czym polega samoorganizacja i w jaki sposób jako lider/coach/trener możemy zwiększać efektywność zespołu. Podczas warsztatu poznamy i przedyskutujemy kompetencje lidera przyszłości i tego, kiedy i w jaki sposób z nich korzystać w pracy z zespołem.

Podczas warsztatu uczestnicy będą uczestniczyć w symulacji – grze zespołowej, na bazie której zobaczą jak funkcjonują samoorganizujące się zespoły. Zobaczą co pomaga, a co przeszkadza w samoorganizacji. Poznają podstawy zwinnego zarządzania zespołem i projektami, a także role lidera i narzędzia, z których może korzystać w różnych sytuacjach i zależnie od potrzeb zespołu. Uczestnicy zdobędą także wiedzę na temat różnic między tymi rolami: lider jako mentor, coach, facylitator, trener, przywódca oraz otrzymają gotowe narzędzie do kick-offu projektu i ustalenia zasad funkcjonowania zespołu.