Wykład – „Strzeż się swoich mocnych stron!”

09 Cze 2019
11:30 - 12:10

Wykład – „Strzeż się swoich mocnych stron!”

W moim wystąpieniu skupię się na pułapkach związanych z nadużywaniem własnych mocnych stron. Każdy lider może wpadać w takie pułapki, obniżając w ten sposób swoją skuteczność i możliwości rozwojowe. Na to zagrożenie wskazuje model Wszechstronnego przywództwa (Versatile Leadership®) Roba Kaisera i Roba Kaplana, a także model Core Quadrant Daniela Ofmana.  Lider może przykładowo być tak forsujący w swych działaniach, że demotywuje swoje otoczenie albo tak angażujący, że traci „moc decyzyjną”.

Przywódca może też być nadmiarowy w swym podejściu strategicznym, co sprawia, że traci kontakt z rzeczywistością, a z drugiej strony, tak operacyjny, że traci z oczu szanse rozwojowe swojej organizacji.

Model Core Quadrant w prosty sposób ukazuje jak z naszymi pozytywnymi rdzennymi cechach w logiczny sposób są powiązane, po pierwsze – pułapki wynikające z „przeginania” tychże pozytywnych cech, po drugie – atrybuty, do których aspirujemy oraz , po trzecie – alergie (negatywne emocje), które wyzwalają w nas inni.

W moim wykładzie wprowadzę do modelu Wszechstronnego przywództwa oraz modelu Core Quadrant i opiszę korzyści, które można czerpać z obydwu modeli w rozwoju liderów. Wprowadzę również element interakcji, zapraszając audytorium do krótkiego ćwiczenia.