Wykład – „Promocja Zdrowia Psychicznego w Miejscu Pracy – studium przypadku”

08 Lis 2020
11:15 -11:45

Wykład – „Promocja Zdrowia Psychicznego w Miejscu Pracy – studium przypadku”

Patrząc 25 lat wstecz, większość mojego zawodowego życia była związana z promocją zdrowia psychicznego oraz budowaniem zdolności adaptacyjnej. Początkowo były to programy prozdrowotne na poziomie regionalnym czy też globalnym, w kolejnych latach praca nad wysoce efektywnymi zespołami, tworzenie zdrowej i otwartej na akceptację różnorodności kultury pracy, współpraca na poziomie organizacji krajowych (CIOP) jak i międzynarodowych (ENWHP, EU OSHA), obecnie zaś powrót do zawodu jako psychiatra i psychoterapeuta ISTDP.

Dzisiaj mogę podzielić się wiedzą na temat podobieństw i różnic w pracy menedżera, mentora, coacha, trenera, psychiatry jak i psychoterapeuty. W każdej z tych sytuacji mamy kontakt z drugim człowiekiem, w większości przypadków jest to kontakt w sytuacji pomagania, dlatego tak ważne jest całościowe spojrzenie na naszego klienta. W zeszłym roku miałem możliwość zebrania mojej wiedzy w ramach projektu realizowanego wspólnie z Centralnym Instytutem Ochrony Pracy.

Opracowanie projektu można znaleźć pod linkiem:

https://m.ciop.pl/CIOPPortalWAR/file/89404/Promocja-zdrowia-psychicznego-w-miejscu-pracy-M-Warszewska-Makuch.pdf

W trakcie wykładu przedstawię założenia projektu oraz w interaktywny sposób omówię obszary, praktyczne aspekty prowadzenia interwencji antystresowych w miejscu pracy, jak można pewne elementy przełożyć na interwencje wirtualne, jak i odpowiem na pytania uczestników konferencji.