Wykład – „Nowa normalność – odpowiedzialne przywództwo dziś.”

07 Lis 2020
13:15 - 13:45

Wykład – „Nowa normalność – odpowiedzialne przywództwo dziś.”

Od marca zmagamy się z zalewem informacji, zarówno prawdziwych jak i fake newsów dotyczących pandemii. Po chwilowym wakacyjnym oddechu wróciliśmy do niepewności.

58% osób z pokolenia X deklaruje negatywny wpływ pandemii COVID-19 na dobrostan psychiczny. Podobnie uważa 57% milenialsów. Negatywny wpływ pandemii na psychikę deklaruje również 52% baby boomersów oraz 48% przedstawicieli pokolenia Z (Badanie GfK Consumer Life: TrendKey w Koronie).

Jak w takim czasie dbając o efekty być odpowiedzialnym szefem? W jakim zakresie możemy dbać o stan psychiczny pracowników i czy w ogóle to jest możliwe gdy pracujemy zdalnie?

Osoby zarządzające często stają przed dylematem gdzie przebiega granica między życiem prywatnym, a tym czym można zajmować się w pracy. To na co mamy wpływ to budowanie relacji wewnątrz organizacji m.in. organizowanie nieformalnych spotkań on line, zadawanie pytania o samopoczucie, traktowanie innych z troską, pamiętanie o tym, ze każdy z nas inaczej przeżywa nową, nieznaną sytuację; ułatwienia z zakresu work-life balance m.in. wprowadzenie elastycznych godzin pracy; prowadzenia jasnej, prawdziwej komunikacji o sytuacji organizacji/ firmy – możliwość utraty dochodów to jedna z głównych przyczyn lęku.