Warsztat – „Liderem się stajesz a nie zostajesz –czyli rzecz o świadomym przywództwie.”

02 Cze 2018
15:00 - 19:00

Warsztat – „Liderem się stajesz a nie zostajesz –czyli rzecz o świadomym przywództwie.”

[wp-svg-icons icon=”arrow-right” wrap=”i”] Na co powinien zwrócić uwagę manager, jeśli chce odnieść sukces? Bycie przywódcą to ogromna odpowiedzialność za siebie i ludzi, którzy razem z nami będą tworzyć rzeczywistość i pójdą z nami zarówno w momentach kryzysów, jak i sukcesów. To ważne aby zespół „poszedł z nami” a nie „ za nami”.

Dlaczego? Odpowiedzi będziemy szukać podczas warsztatu. Warren Buffet, uważany za jednego z największych inwestorów i najbogatszych ludzi na świecie, jest znany z tego, że stawia na wartości i wewnętrzną spójność człowieka. Dlatego ważne jest, aby zaczynać od siebie, niezależnie od tego, czym zdecydujemy się zająć – zmianami, edukacją, rozwojem osobistym, zachowaniem, komunikacją czy wieloma innymi, istotnymi dla przywódcy działaniami. Podczas spotkanie będziemy mówić min. o roli komunikacji jako najważniejszej umiejętności w budowaniu relacji. To trudny obszar, ale niezbędny do tego, aby rozwijać swoje umiejętności przywódcze. Jeśli osoba aspirująca do roli lidera nie potrafi się komunikować, wszystko inne nie ma znaczenia. Umiejętność precyzyjnego wyrażania siebie, słuchania ze zrozumieniem oraz przekazywania informacji zwrotnych bez krytyki i oceny to kłopot wielu managerów, a w połączeniu z nieumiejętnością ufania innym i potrzebą nieustającej kontroli – gotowa recepta na koszmar zarówno managera, i jego zespołu.

[wp-svg-icons icon=”pushpin” wrap=”i”] Podczas warsztatu każdy będzie mógł przez chwilę być managerem, który ma do rozwiązania konkretną sytuację z życia firmy. Na tej podstawie będzie można zaobserwować i poczuć co sprzyja określonym rozwiązaniom a co może je zaognić i poprowadzić w złym kierunku. Dzięki temu każdy odczuje na sobie czym jest podejmowanie decyzji, branie odpowiedzialności za siebie i zespół.

Spotkanie to:
[wp-svg-icons icon=”diamonds” wrap=”i”] Autoprezentacja
[wp-svg-icons icon=”diamonds” wrap=”i”] Mini wykład
[wp-svg-icons icon=”diamonds” wrap=”i”] Dyskusja moderowana – z wykorzystaniem poznanej roli pytań w coachingu
[wp-svg-icons icon=”diamonds” wrap=”i”] Case study
[wp-svg-icons icon=”diamonds” wrap=”i”] Budowanie koła zaangażowania – praca zespołowa (czyli co wspiera w budowaniu zespołu a co działa dokładnie odwrotni)