Warsztat – „Rodzic jako świadomy przywódca”

09 Cze 2019
15:00 -19:00

Warsztat – „Rodzic jako świadomy przywódca”

Każdy z nas jest czyimś dzieckiem. Doświadczenia dzieciństwa zostawiają w nas głębokie ślady i wpływają na to, kim jesteśmy dziś, jakie mamy przekonania o sobie, innych i świecie i jak w związku z tym funkcjonujemy we wszystkich obszarach życia. Zatem bycie rodzicem to nie lada odpowiedzialność. Stawanie się świadomym i autentycznym rodzicem-przywódcą to dawanie dzieciom stabilnego fundamentu do poszukiwania, odkrywania i wyrażania siebie teraz i w przyszłości.

Podczas warsztatu każdy uczestnik będzie miał okazję zastanowić się, jakim właściwe chce być rodzicem. Co oznacza dla niego autentyczne rodzicielskie przywództwo? Co jest ważne w byciu towarzyszem małego człowieka i jak działać tak, by jednocześnie mieć na uwadze dobro i potrzeby swoje, jak i dziecka? Jak wzmacniać poczucie wartości dziecka i wspierać je w rozwijaniu życiowych i społecznych umiejętności i już teraz kształtować człowieka, który w przyszłości będzie potrafił żyć w zgodzie ze swoimi wartościami i podążać za wewnętrznym głosem.

Warsztat oparty na coachingowym podejściu Pozytywnej Dyscypliny, Komunikacji bez Przemocy oraz doświadczeniach setek rodziców. Teoria przeplatana dużą ilością ćwiczeń (w parach i grupie), pozwalających spojrzeć na świat również z perspektywy dziecka.

 

Facebook
Twitter
YouTube
LinkedIn
Instagram